Запитання, відповіді:

Як можна отримати кредит у ломбарді?

Кредит надається під заклад дорогоцінних  металів (золото, срібло, платина та паладій) у виробах та брухті, та виробів з дорогоцінними каміннями.

Що потрібно для оформлення договору кредиту?

Для оформлення договору кредиту, необхідно надати об’єкт закладу та документ, що засвідчує особу (паспорт та ідентифікаційний номер).

На який строк можливо оформити кредит?

Ви маєте можливість оформити договір фінансового кредиту строком на 15 або 30 днів, при цьому в будь-який момент Ви маєте можливість погасити  його достроково.

Як довго триває процедура оформлення кредиту?

В середньому оцінка закладу та оформлення фінансового кредиту займає приблизно не більше 5-10 хвилин в залежності від виду і кількості закладу.

Чи потрібно заздалегідь повідомляти Ломбард про бажання забрати заставу?

Ні, цього робити не потрібно. Забрати заставу можна в будь-який робочий день протягом терміну дії договору.

Чи приймаються в заклад вироби з дорогоцінного металу без проби?

Для виробів із золота наявність проби на виробі не є обов'язковою умовою. Працівник ломбарду за допомогою реактивів самостійно визначить пробу золота. Для виробів з срібла наявність пробірного клейма є обов'язковою умовою.

Яка максимальна сума кредиту?

Максимальна сума фінансового кредиту обмежена оціночною вартістю закладу до 49999,00, та складає не більше:

- 47225,00 грн. на строк кредитування кредитом до 15 днів;

- 45155,00 грн на строк кредитування кредитом до 30 днів.

Чи можна виплатити кредит і забрати заставу до закінчення терміну дії договору?

Так, клієнт може в будь-який момент повернути суму фінансового кредиту, сплатити проценти тільки за фактичні дні користування кредитом і забрати свій заклад. При цьому заздалегідь повідомляти ломбард про бажання забрати заклад немає необхідності.  Штрафних санкцій за дострокове погашення кредиту не передбачено.

Що робити, якщо підійшов термін закінчення договору, а можливості заплатити всю суму немає?

Є можливість сплатити лише  процент за користування фінансовим кредитом, при цьму  оформлюється  договір у новій редакції на новий строк. Також передбачена можливість часткового зменшення суми кредиту та часткового викупу закладеного майна.

Чи можна оформити кредит не на всю вартість застави?

Так, у разі якщо максимальна сума кредиту не потрібна, клієнт може отримати ту суму кредиту, яка йому необхідна. При цьому відсоток нараховується на ту суму кредиту, яку клієнт отримав на руки. У разі необхідності можна отримати додатково решту суми.

Що робити якщо немає можливості своєчасно здійснити оплату по кредиту?

Після закінчення терміну договору, якщо немає можливості зробити оплату по кредиту, необхідно попередити Ломбард (Відділення) на якому був оформлений кредит про відстрочення платежу на певний строк, протягом якого нараховуються штрафні санкції (пеня) за кожен день прострочення платежу (за винятком вихідних днів ), а також відсотки по кредиту за додатковий строк користування кредитом. 

Що відбувається із заставою, якщо клієнт його не викупив?

Вироби з дорогоцінних металів, своєчасно не викуплені клієнтом, реалізуються до Державної скарбниці НБУ.

Чи може третя особа забрати майно, яке було під закладом?

Забрати заклад  можливий тільки тією особою, на яку був оформлений договір фінансового кредиту та закладу майна, або третьою особою, на яку оформлена довіреність в установленому Законом порядку. Довіреність можна безкоштовно оформити у відділенні ломбарду.

Чи можна проводити оплату за договором не в тому відділенні в якому була оформлен договір фінансового кредиту та закладу майна?

Ні, пролонгувати договір (оплатити відсотки) можна на тому відділенні на якому був оформлений договір.